Tokievleri.Org Rotating Header Image

Ankara TOKİ Yapracık Konutları

Toki, Ankara toki evleri 2011,2012 güney projesi batı projesi dahilinde yapılan evlerin takistleri, başvurları
Ankara’nın Yükselen Yıldızı!
TOKİ YAPRACIK PROJESİ Grubu:
TOKİ Yapracık Projesi ile ilgili duyuruları, haberleri ve sıcak gelişmeleri takip etmek istiyorsanız sizi de Yapracık Projesi grubumuza üye olmaya davet ediyoruz.
Not: Grubumuzu üye olduktan sonra ilgili ayarları yapıp grup sayfasından da takip edebilirsiniz.

“Birlikten Kuvvet Doğar” Atasözü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde Ankara projelerini tanıttı. (25 Mayıs 2011) Erdoğan, Ankara’nın nüfusunun 5 milyona yaklaştığını ifade ederek, “Böyle bir nüfus projeksiyonu yapılmadığı için, Ankara’da kentleşme çok çarpık şekilde gelişti” dedi. Erdoğan, projeleri için şunları söyledi:
Ankara için en önemli projenin Güneykent adı verilen Ankara’daki ikinci şehir projesi olduğunu, İstanbul’da olduğu gibi Ankara’da da ikinci bir şehir kurulacağını ifade eden Erdoğan “projeyle Ankara’ya 500 bin kişilik yeni bir şehir kazandırmış olacağız. Sadece konut, uydu kent olarak değil, Ankara’nın önemli bir merkezi, bir yaşam alanı olarak bu şehri tasarlıyoruz. İstanbul’da olduğu gibi, bu gecekondu bölgelerinden ’ben oraya yerleşmek isterim’ diyen kardeşlerimizi hemen oralara taşıyabileceğiz. Yani yer sıkıntısı olmasın. Şehrin kurulacağı alan hakkında şimdilik bilgi vermiyoruz. Ancak çalışmalarımız büyük oranda tamam, 12 Haziran’ın hemen ardından bu çalışmaları somutlaştırmaya başlayacak ve bununla birlikte uygulama projesine hemen bir yılı müteakiben başlamış olacağız” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’nın güneyine, “Güneykent” adıyla yeni bir şehir kurulacağını söylerken yerini açıklamadı. TMOMB Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Necati Uyar da Başbakan’ın “yeri belli değil” dediği Güneykent Projesi’nin 2008’den beri var olduğunu savundu. Güneykent’in Gölbaşı’na kurulmak istendiğini belirten Uyar, oda olarak buna itiraz ettiklerini ve hem İdare Mahkemesi hem de Danıştay kararı ile planının iptal edildiğini anımsattı.

2 Comments

  1. sevim akdeniz diyor ki:

    yapracık konutlarından ev sahibi olmak istiyorum ama kredi ile ne kadar bir ödeme yapılacak peşin ne kadar bir ödeme hangi bankay la anlaşma yapılacak istenilen evraklar ne olacak internetten ben araştırdım yeterli bilgi bulamadım bu konuda bilgilerinizi rica ederim iyi çalışmalar

  2. FATİH ÇETİNKAYA diyor ki:

    2009 YILINDA TOKİ YAPRACIK ORMA İNŞ IN HAFRIYAT İŞLERİNİ YAPTIM TOKİDEN 120000 TL TEMLİK ALDIM.01.11.11 OLMUŞ HALEN PARA BEKLİYORUZ.TOKİ HEM BÖYLE MÜTAAİTLERE İŞ VERİYOR,MİLLETİ MADUR EDİYOR,NEDE DOGRU,DÜRÜŞT CEVAP VERİYOR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>