Tokievleri.Org Rotating Header Image

Kavakyolu TOKİ’de hak sahipleri dairelerini belirledi

Erzincan’ın Kavakyolu beldesinde, TOKİ kura heyecanı yaşandı. Hak sahipleri, çekilen kura ile oturacakları blok ve daireleri belirledi. Noter huzurunda, Kavakyolu Belediyesi’ne ait salonda düzenlenen kura çekimine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Kavakyolu Beldesi’nde yapımına Ocak ayında başlanan 2 tip 560 konutun hak sahipleri, blok ve dairelerini kura çekimi ile belirledi. Merkeze 2 kilometre uzaklıkta bulunan Kavakyolu Beldesi Terzibaba Mahallesi’nde yapılan konutlar, 60 dönümlük arazi üzerine inşa ediliyor. Konutların bulunduğu alanda alış veriş merkezinin yanı sıra cami de inşa edilecek.
Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin, 35 blokta 560 dairenin bulunduğu TOKİ’lerin beldeye çok önemli katkı sağlayacağını ifade ederek, “560 konutun 128’i K-1 dediğimiz 107 metrekarelik 3+1’ler, 432 tanesi ise 84 metrekare küçük konutlardır. Hedefimiz, 2011 yılının sonuna konutların yüzde 95’ini bitirmek ve 2012 yılının 5’inci ayında da hak sahiplerimizin binalarına taşınmasıdır. İnsanlarımız umutlarını buraya bağladı ve ev sahibi oluyorlar. Bu konutlarımızda bir aksilik çıkmazsa doğalgaz ile ısınma sağlanacaktır. Hak sahiplerine şimdiden hayırlı olsun.” dedi.
AK Parti hükümetinin, toplu konut alanında son 8-9 yılda büyük çalışmalara imza attığını açıklayan AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu ise konutlarda oturacak vatandaşlara şimdiden hayırlı olmasını diledi. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy ise kendisinin de TOKİ’den ev aldığını ve kendilerine bu imkânı sunanlara teşekkür etti.
TOKİ’den ev alan vatandaşlar ise yetkililere teşekkür ederek, “Allah razı olsun, başka türlü ev sahibi olamazdık. Başımızı sokacağımız bir yuvamız oluyor.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>