Tokievleri.Org Rotating Header Image

TOKİ Erzurum’da 7 Senede 5.452 Konut İnşa Etti

TOKİ Erzurum'da 7 Senede 5.452 Konut İnşa EttiToplu Konut İdaresi son 7 senede Erzurum’da toplam 5 bin 452 konut inşa etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından son 7 yılda Erzurum kent merkezi ile ilçelerinde toplam 5 bin 452 konut ve sosyal donatı yapıldı.

Sosyal devlet anlayışıyla özellikle dargelirlilerin ev sahibi olmasını sağlamak için konutlar yapan TOKİ, bir çok kentte kentsel dönüşümün sağlanmasına öncülük yapıyor. Konutun yanı sıra okul, spor salonu, kreş, ticaret merkezi, cami, sağlık ocağı ve kütüphane de yapan TOKİ, böylece kentlerdeki sağlık, ekonomik ve sosyal eksiklikleri de tamamlamaya çalışıyor.

2003'den beri Türkiye'nin bir çok yerinde yatırım yapan TOKİ, Erzurum'da bir çok konuta ve diğer yapılara imza attı. TOKİ evleri ve binaları vatandaşca depreme dayanıklılık konusunda güvenilir bulunurken, ev sahibi olanlar prim yapan evleri yatırım aracı olarak görüyor.

Sekiz yılda 30 uygulamaya imza atan TOKİ tarafından en fazla yatırım, Erzurum kent merkezinde atıldı. Yakutiye ile Yıldızkent'te kentsel dönüşüm ve idari konutlardan 1040 tamamlanırken, bin 950 konutun yapımı ise sürüyor. Hasan-i Basri Mahallesi'ndeki kentsel yenileme projesi kapsamında yapımına karar verilen 168 konutunu inşaatı sürüyor. Bu konutlar da tamamlandığında TOKİ tarafından yaptırılan konut sayısı 4 bin 994'ü bulacak.

5 Comments

 1. emin acar diyor ki:

  tokiden ev alamiyorum nasıl alırım

 2. TUNCAY KARABAĞ diyor ki:

  ben özel sektörde çalışıyorum.Erzurumda ne zaman tokiler başlayacak yada başladıysa başvuru yerleri nerelerdir.acil bir bilgi verebilirseniz sevinirim.saygılarımla

 3. Rahim Köse diyor ki:

  mesajı gönderdikten sonra okudum kelime düşüklüğü çok olmuş umarım okursunuz tarafıma bilgi verirsiniz.

 4. Rahim Köse diyor ki:

  Ben memurum fakat evim yok tokiden bir ev almak istiyorum çünkü sağlam dayanıklı kullanışlı ideal örneğin 120 m2 tam ban agöre bir ev almak istiyorum.
  şartlarız nasıl başladımı sorcak çok şeyler varma şimdilik kısa ve öz olarak tarafıma mesaş atarsınız memmun olurum. satışız başladımı başlamadımı çok önemli açil bir bilgi almak istiyorum . saygılarımla

 5. zerrin börekci diyor ki:

  merhabalar benim maaşımda yok babam bakıyor bir kızım var aylık gelir babam bana 500 veriyor fakat toplu param yok bana nasıl yardımcı olursunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>