Tokievleri.Org Rotating Header Image

Toki Taksit Oranı hesaplama programı

Toki Taksit Oranı Nasıl Hesaplanır?

Bildiğiniz üzere bu ay Toki Konutlarından ev alanların taksitlerine memur zammı oranında zam yapılacak. Bir çok insan zammın ne şekilde işleme girdiği konusunda bilgi sahibi değil. Banka ise bu konuda ayrıntılı bilgi vermiyor.

Hazırlanmış olan excel formatındaki hesaplama programı sizlerin bu sorununuza cevap olacaktır.

Toki’nin Zam Oranı Hakkındaki Açıklaması

——-

TEMMUZ-ARALIK 2011 YENİDEN DEĞERLEME ORANLARI

2011 yılı ikinci altı aylık dönemde, geri ödemelere aşağıda belirtilen endeksler uygulanacaktır.

  • Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan açılan konut kredilerinin kullanım ve geri ödemelerine uygulanacak artış oranı % 4,22 dir. (Kooperatifler, Kooperatif Birlikleri, Sosyal Yardımlaşma Kurumları, Belediyeler ve Yapımcılar)
  • İdare’ce inşaa ettirilen ve bir önceki altı aylık memur maaş artış oranına bağlı olarak satışa sunulan yeni projelerin, geri ödemelerine esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri, bir önceki altı aylık dönemdeki (1 Ocak – 30 Haziran 2011 dönemi) memur maaş artış oranı ile güncellenecektir. Bu oran % 4,22 dir.
  • İdare’ce inşa ettirilen ve satışa sunulan eski projeler ile 03/04/2001 tarih ve 24362 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2001/2202 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, T. Emlak Bankası A.Ş.’den İdaremize intikal eden projelerin, geri ödemelerine esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri, bir önceki altı aylık dönemdeki (1 Ocak – 30 Haziran 2011 dönemi) Memur maaş artış oranı, TÜFE ve ÜFE Oranları arasından en düşük olanı alınarak güncellenecektir. Bu oran % 3,43 dür.
  • İdare’ce satılan arsaların geri ödemelerine esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri,bir önceki altı aylık dönemdeki (1 Ocak – 30 Haziran 2011 dönemi) ÜFE oranı ile güncellenecektir. Bu oran % 6,21dir.

Taksit Hesaplama Programı İçin Tıklayın