Tokievleri.Org Rotating Header Image

Şehitkamil Belediyesi 2+1 Konut Yapacak

Şehitkamil Belediyesi 2+1 Konut YapacakŞehitkamil Belediyesi 1+1 sosyal konutların inşaatını tamamladı.Belediye Başkanı Rıdvan Fadıllıoğlu belediyenin bundan sonra 2+1 konut yapacağını söyledi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şirinevler Mahallesi’nde bulunan 1+1 sosyal konutların tamamlandığını söyleyerek, teslimiyle ilgili tapu meselesinden dolayı beklediklerini belirtti.

Başkan Fadıloğlu yaptığı açıklamada, kar maksatlı geniş, lüks projelere girmeyeceklerini ifade ederek, bundan sonraki projelerinde 2+1 sosyal konutlar yapacaklarını vurguladı. Şirinevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 1+1 sosyal konutların teslimiyle ilgili tapu meselesinden dolayı beklediklerini anlatan Başkan Fadıloğlu, “Sosyal Konut Projesi çerçevesinde Şirinevler bölgesinde yaptığımız 1+1 sosyal konutlarımız tamamlandı. Ancak teslimiyle ilgili olarak tapu meselesinden dolayı beklemekteyiz. Bu inşaatın eksiklikleri yok. Elektrik, su, doğalgaz, bağlandı. Şuanda bunları peşin olarak alanlar tapularını aldı. Banka kredisiyle ilgili olarak müracaat yapanlar kademeli olarak alıyorlar. Biz normal şartlarda buranın 28 Haziran itibariyle asıl üyeler tamamlandıktan sonra yedeklere geçecektik. Fakat bankalardaki kredi taleplerinin değerlendirilmesinin uzun sürmesinden dolayı vatandaşlarımızdan gelen talepler neticesinde bunu 8 Temmuz’a kadar uzattık. 8 Temmuz’a kadar asil listeye devam edeceğiz” dedi.

Bankadan kredi tahsis edemeyen vatandaşların konut alamadığını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Bu tarihe kadar asil listeden eğer 288 konut tamamlanmazsa, sırasıyla yeniden yedek adaylar çağrılacak. Bilindiği üzere burada 288 konut vardı. 288 adayın yanına 288 tane de yedek kura çekerek tekrar herhangi bir işlem olmasın diye hazırlık yapmıştık. Gönül isterdi ki, tüm kurayı çeken vatandaşlarımız burayı alabilsin. Ancak banka kredisiyle verilmiş olması münasebetiyle burada kredi tahsis ettiremeyenler konut alamadılar. Vatandaşlarımız bunun TOKİ üzerinden verildiğini düşünerek sanki, aylık 100TL’ye verilen bir konut olarak düşünmüşlerdi. Böyle bir uygulama olmadığını daha sonradan öğrenenler de oldu. Biz müracaat esnasında bunlardan bahsetmiştik ama vatandaşlar bu şekilde algılamışlar. Burada biraz üzüntü yaşayan kardeşlerimiz de oldu. İnşallah ileriki safhalarda TOKİ’nin yapmış olduğu 100TL’lik konutlarda devam edecektir” diye konuştu.

Bundan sonraki projelerde 2+1 sosyal konutların yapılması için harekete geçeceklerini kaydeden Başkan Fadıloğlu, “Bizde hem o bölgede hem de Onat Kutlar bölgesinde buna yönelik çalışmaları 2+1 olarak devam ettireceğiz. Bizim işimiz müteahhitlik değil. Belediyeler sosyal konut yapmalı ve gerçek ihtiyaç sahibi insanların ihtiyacını karşılayacak projeler üretmelidir. Kar maksatlı geniş lüks projelere girmemeye taahhüt ettik. Görevimiz süresi içinde bunu yapmayacağız. Yapılan bu sosyal konutları alt gelir gurubundaki insanlarımızın barına bileceği şekilde planladık. Kalitesini de en üst sekmende düşündük. Bunların dışındaki çatı yapısından, mermerinden, asansöründen, doğalgazından, bahçe yapısından, oyun gurubundan, her türlü en ince detayı düşünülerek nitelikli bir alan elde ettik. Herhangi bir kar gözetmeden 30 bin 220TL üzerinden satışını gerçekleştirdik. TOKİ’ye göre bir farkı da, burada herhangi bir fiyat artışı söz konusu değil. TOKİ’den alınan konutlara ödenen rakamlara her yıl memur artış kat sayısına göre artışlar söz konusudur. Burada ise hangi kredi şartları ile almışsa sabit rakam üzerinden kaç ay anlaşmışsa, onun üzerinden ödeyerek ev sahibi olabilecektir. Yeniden bir macera yaşamasına fırsat tanımadan aylık ödeme gücünü belirleyenler rahatlıkla burada kira öder gibi ev sahibi olma imkanına kavuştular” şeklinde konuştu.

9 Comments

 1. rabia diyor ki:

  allah aşkına o kadar yorum var soru var bunların hiçbirine cevap yazılmıyo ki halka cevap vermiyorsunuz ki ne olur kesin içimizi rahatlatacak bişeyler yazın yaaa

 2. murat yavuz diyor ki:

  slm baskanım ben sıgortalı işte calısıyorum ama hıcte tokıewlerını takıp edemıyorum iki artı bır ew istıyorum ama iştende ayrılamıyorum patronum izin wermıyorr oyuzenden yardımcı olabılırmısınız duztepedekı tokı ewlerı suan 2blıkgu bıtırmek uzerelerr saygılarr..

 3. mustafa kaya diyor ki:

  slm syn.başkanım.bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan memnun olduğumuzu bilmenizi isterim.teşekkürlerimi arz ederim.yapılacak olan konotların kayıt tarihleri konusunda bilgilerinizi en yakın zamanda bekliyorum.

 4. DEMET ŞİRİN diyor ki:

  BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 5. DEMET ŞİRİN diyor ki:

  BEN EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM AMA HERKES NASIL ÖGRENİYOR BİLEMİYORUM BİTTİKTEN SONRA DUYUYORUM TEKRAR BAŞLARSANIZ NE OLUR BANA HABER VERİN O KADAR ÇOK İSTİYORUM Kİ BİLEMESSİNİZ YOKSA BEN BAŞKA BİR ŞEKİLDE EV SAHİBİ OLAMAM İYİ HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM

 6. ali diyor ki:

  slm bşkanım 3+1 konutlarla ilğili gelişme olacak mı?

 7. destina diyor ki:

  SAYIN RIDVAN BEY SEFA ŞEHİRE TEKRAR TOPLU KONUT OLACAK MI?

 8. HALİT BAKIRCI diyor ki:

  sayın başkanım bu 2+1 tokiler ne zaman başlayacaksınız ve hangi semttee düşünüyorsunuz.gazikentee toki evler yapılacakmı?

 9. mehmet bayazıt diyor ki:

  ğüzel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>