Tokievleri.Org Rotating Header Image

Malatya’nın Yeni Stadı 30 Bin Kişilik Olacak

Malatya'nın Yeni Stadı 30 Bin Kişilik OlacakTOKİ’nin Malatya’ya yapacağı yeni stadın projesi hazır.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, yeni stat ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin, stadın 30 bin kişi kapasiteli olduğunu söyledi.
Şahin, Malatya’ya güzel ve modern bir stat kazandırılacağını kaydederek, “Yeni stat 30 bin kişilik ve projesi tamamlandı. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde TOKİ tarafından yapılacak. Malatya’mıza modern bir stadın kazandırılması için daha önceden il başkanı olarak şuanda da milletvekili olarak çalışıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde spor camiasının karşılaşmış olduğu sorunların çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Güzel bir çalışma ve eser olacak. Stadın kapasitesiyle ilgili 25 bin olarak telaffuz edilmiş ama kesinlikle 30 bin kişilik olduğunu biliyoruz. Amacımız Malatya’mıza da diğer illerimizde olan sporla ilgili eksiklerimiz neyse bütün donanımlarıyla beraber güzel eserlerin kazandırılmasına vesile olmaktır” dedi.
Yeni Malatya Spor ile ilgili de bir açıklamada bulunan Şahin, şunları kaydetti:
“Birlik, beraberlik ve güven duygusu bizim için büyük önem taşıyor. Şuanda hem güven veren hem de bugüne kadar tecrübeleriyle, çalışmalarıyla, çizgileriyle Malatya ve Malatyalıya yakışan bir süreç yaşatan belediye başkanımıza ve ekibine, Yeni Malatya Spor yönetimi, teknik heyet ve futbolculara güvenimiz sonsuz. Eminim ki daha güzel çalışmalar yapacaklardır. Elbette ki birlik ve beraberlikte olunca Yeni Malatya Spor’un hak ettiği yere kısa sürede geleceğine inanıyoruz.”

One Comment

  1. umut aslan diyor ki:

    yapılacak stadın adı ben ce KAYISI KENT ARENA olmakı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>