Tokievleri.Org Rotating Header Image

TOKİ Gürsu TOKİ Konutları’nda Başvurular Başlıyor

Toplu Konut İdaresi’nin Bursa Gürsü’da inşa ettiği 912 konut için başvurular 1 Kasım 2011 tarihinde başlıyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Bursa’nın Gürsu ilçesinde yaptırılan 39 bin TL ile 66 bin TL fiyat aralığındaki 912 adet alt gelir grubu konutlarına ait başvurular 1 Kasım’da başlıyor.
TOKİ konutları için başvurular, 1 – 25 Kasım 2011 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Stadyum karşısındaki hizmet binasında alınacak. 544 adet olan DY tipi 64,71 metrekarelik 180 ay vadeli 2+1 konutların fiyatları 39 bin 689 TL ile 52 bin 459 TL arası değişiyor. 480 adet olan D1 tipi 84,87 metrekare 2+1 konutların fiyatı ise 52 bin 925 TL ile 66 bin 434 TL olarak belirlendi.
Konutlardan satın almak isteyenler için başvuru şartları da belirlendi. Başurularda ilk önce Bursa ili sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak kaydıyla il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranıyor. TOKİ’den konut satın almamış ve TOKİ’den konut kredisi kullanmayan kişilerin başvuru yapabileceği öğrenilirken, başvuru yapan kişinin, eşinin ve vekaleti altındaki çocuklarının üzerine herhangi bir gayrimenkulun de olmaması gerekiyor. Başvuru yapacak kişinin 25 yaşı doldurması istenirken, aylık hane halkı gelirinin en fazla net 2 bin 600 TL olması şartı aranıyor.

BAŞVURU İÇİN BELGELER
Gürsu’daki alt gelir grubu konutlar için başvuru yapacak vatandaşlar 1-25 Kasım 2011 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alacakları 2 başvuru formunu dolduracak. Başvuru için diğer gerekli belgeler ise şu şekilde:
“Nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kaydı, adrese kayıtlı nüfus kayıt belgesi, şehit ailelleri, maluller ile dul ve yetimler kredi kullanım durumuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları belge, gaziler ‘gazilik belgelerini’, özürlü vatandaşların Özürlüler İdaresi tarafından verilen kimlik kartı fotokopisi veya tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık heyet raporunu ibraz edecekler.

38 Comments

 1. mahmud büyüközer diyor ki:

  konutları görmek ne hikmetse,yasak.acaba içlerini ne zaman görebiliriz.yoluda henüz yok.yapılacak yolda nerden ve ne zaman yapılacak belli mi?onuda açıklamıyorlar.muhatap aınacak kimseleride tanımıyor bilemiyorum.yardımcı olana sevinirim.

 2. sultan çankaya diyor ki:

  ben kiradave zordayım 350 tl ödeme yapabilirim bakıyorum bulamıyorum ama kurayla olmasın o zaman cıkmaz lütfen haber verirmisiniz özürlü babamı yeni kaybettim yanlızım lütfen önemseyin istanbul eyüpte oturuyorum

 3. serdar kara diyor ki:

  OLEEEEEY ŞANS BİZDEN YANA 85M’2 DAİRE CIKTI .OLEEEEY

 4. kemal diyor ki:

  arkadaslar .. ben daireleri gezdım..eger merak edenler varsakısaca anlatayım..öncelikle 65 metre kare olarak anlatılan.. dairelerinn kullanım alanıı merdiven boslugunu dusuncee 55 metre kareye düsüyor.. kısacası ev 65 degıl 55 metre karee. evin seklını anlatacak olursak.. dairenin girisnde bizi 25 metre karelık baya büyük sayılabılcek bır salon karsılıyorr.. bu salandan ayrılann 2 kucuk odası var.. odalarıı baya küçükk.. banyo ve wc bır yerdee.. salonun bır kosesınde mutfak tezgahıı tasarlamıslarrr..dogruu konusmak gerekırsee bu parayaa bu sartlarda dahada ıyısını beklemek bıraz nankorluk olurduu..şimdidem herkezee hayırlı ugurlu olsunn..

 5. ibrahimgülen diyor ki:

  arkadaşlar bn şanslı kişilerden biriyim birdahaki cekilişlerde herkese bolşanslar diliyorumm hrş gönlünüzce olsun

 6. erol yıldırım diyor ki:

  2012 için tokiler hakkında hiçbir açıklama bulamıyorum yeniden yapılıyormu kayıtlar olacakmı bilgi verilirse sevinirim ilk çekilişlerin şansı olmayanlardanıım

 7. kemal diyor ki:

  arkadaslar bazı kısıler yazılanlarıı yanlıs okuyor her al.. kimisi demıssw benım maasım 1000 tl nerden bulacamm 2,600 tl yi.. kımısıde demıss 2,600 tl maası olmayan alamıcakmı yanii.. gıbı vs.. yorumlar varr… oradaa yazıyorkıı aylık gelırr 2,600 tl den fazla OLMUYCAKK.. yanii 2,600 tl ve daha az gelırı olanlar ıcın bu evler zatenn… DİKKATİNİZİ çekerimm…

 8. sebahattin ertekin diyor ki:

  benim babamda şsnslılar arasında ama bana çıkmadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>